• FARKLI ÜLKELER, FARKLI PROJELER...
 • HIZLI VE GÜVENLİ YAPILAR KURUYORUZ...
 • YAŞAM ALANLARI " STEELO " İLE YÜKSELİYOR...
 • Akıllı Projeler, Akılcı Çözümler


  Projelere özgü özel çözümler geliştirerek, yenilikçi ve yaratıcı sonuçlara ulaşıyor.
  Geleceğimizi bugünden şekillendiriyoruz.
  Varlık nedenimiz olan müşterilerimize güvenli yapılar, mekânlar ve karlı yatırım fırsatları yaratmaktayız.

   

Tipler : Çelik Yapılar için genellikle tekil temel ve şerit temel çeşitleri tercih edilir.

Ankrajlar : Çelik Yapılarda panellerin yerinden oynaması binaların hafifliğinden dolayı daha kolay meydana gelebilir. Bu sebeple, panelleri temele sabitlemek için gerekli yerlere ankraj elemanları yerleştirilir.


Genel Montaj Prosedürü

Temel hazırlanır ve seviye kontrol edilir. Duvar panellerinin ve panelleri sabitlemek için geçici takviye elemanlarının montajı Kirişlerin / Makasların / Çatı panellerinin montajı


Tasarım Ömrü ve Dayanıklılık

Tüm Çelik profillerin üzeri çinko kaplaması uygulanarak galvaniz kaplama yapılır. Galvaniz kaplama çeliğin pas ve korozyona karşı korunması için gereklidir. Galvaniz kaplama Hafif Çelik profillerin dayanıklılığını ve tasarım ömrünü etkiler.


Kaplama için Standartlar
 

 • ASTM A123
 • BS EN ISO 1461
 • AS/NZS 4680


Sağlık ve Güvenlik

Çelik Panel Sistemi bir saha dışı yapım yöntemidir. Bundan dolayı işçiler panellerin montajı sırasında şantiye etkilerine maruz kalmazlar. Uzunluk, ağırlık ve sistem elemanlarının diğer fiziksel özellikleri modelden bilir ve uygun olan yerlere gerekli tedbirler alınabilir. Çelik Panel bağlantıları genellikle perçin, vida ve cıvata gibi mekanik sabitleme elemanları ile sağlanır. Kaynak işlemlerinde olduğu gibi hiçbir zararlı gaz yayılmaz. Şantiyede montaj sırasında, geçici takviye elemanları tüm sistem bileşenlerinin nihai konumlandırması yapılmadan önce panelleri sabitlemek için kullanılır. Çelik Panel Sistemi, geleneksel inşaat sistemleri ile karşılaştırıldığında çok hızlı bir inşaat yöntemidir.Bundan dolayı, inşaat riskleri için dönem diğer sistemlere göre kısadır.